Program


Pódiumon a Bartók Konzi szimfonikus és vonószenekara - Konzis koncertek -

Pódiumon a Bartók Konzi szimfonikus és vonószenekara - Konzis koncertek -

Konzis koncertek sorozat

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: június 19. szerda, 19:30

Műsor:
Mozart: 4. (D-dúr) hegedűverseny, K. 218
Kovács Lili Júlia (hegedű)
A Bartók Konzi Vonószenekara
Vezényel: Tuska Zoltán
SZÜNET
A Bartók Konzi Zenekari Zeneszerző Versenyének győztes darabja
Ravel: Bolero

Bartók Konzi Szimfonikus Zenekara
Vezényel: Dobszay-Meskó Ilona

Wolfgang Amadeus Mozart tizenkilencedik születésnapját követően, tizenkét hónap leforgása alatt öt hegedűversenyt komponált. Negyedik, D-dúr hegedűversenyében a szólóhangszer – a korai versenyművekhez képest – kiemelkedő szerephez jut. A koncertáló szólamot dallamosság, a nyugodt következetességgel végigvitt melódiaívek és kiegyenlített ritmika jellemzi. A Bartók Konzi nyári évadzáró koncertjén a szólót az intézmény másodéves hallgatója, Kovács Lili Júlia játssza. A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti és Hangszerészképző Gyakorló Szakgimnáziuma saját zeneszerzés szakos tanulói részére zeneszerzőversenyt írt ki azzal a céllal, hogy a legjobbnak ítélt darab zenekari hangszerelésben is megszólalhasson. A Bartók Konzi együttese örömmel biztosít teret a saját kompozícióknak, mellettük pedig a jövő szólistáit is támogatják. Végül a zenetörténet egyik legismertebb ritmikai és melodikai motívuma zárja az estét – egy hatalmas zenekari crescendóban kiteljesedve –, amelyet majdnem száz évvel ezelőtt, 1928-ban mutattak be a párizsi Operaházban.

RENDEZŐ: Zeneakadémia Koncertközpont
SOROZAT: Konzis koncertek

Ajánlatunk


Egy letűnt korszak lenyomata, amely ma is érvényes tükröt tart elénk: hőseink áldozatok, megváltást keresők, megbocsátásra képtelen tévelygők, szerelemre vágyók, összeesküvők és megalkuvók. De mindegyikükben ott él a remény a szellem és lélek felemelkedésében.

Közel két évszázada ad reményt és erőt „e rút világban” Liliomfi és Mariska minden ukázt felülíró szerelme, Szellemfi játékkedve és a teátristák fantáziája.

1905. Elárverezik a párizsi Operaház teljes hajdani berendezéseit. Többek között egy csillárt, amely a kikiáltó szerint egy máig sem tisztázott baleset okozója volt. A baleset tetteseként az Operaház titokzatos Fantomját emlegették.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!